27.07.2014

26.07.2014

Mediafax.cz

01.08.2014

Plzeň zachránila českou fotbalovou čest v poslední minutě!Petrolul poslal do vedení v 75. minutě hvězdný Adrian Mutu, který překvapivě začal na lavičce. Pak však ukázal svou kvalitu, když se i díky zaváhání Hubníka uvolnil na 20 metrech od branky a levačkou poslal míč přesně k tyči. Plzni chvíli trvalo, než ze sebe šok setřepala, v závěru však soupeře zatlačila a ještě vydřela vyrovnání. Nejprve neuspěl s hlavičkou Bakoš, ale v první nastavené minutě poslal za obranu hezký centr Horváth na nabíhajícího Koláře, který dostal míč do sítě a odvrátil tak teprve třetí prohru z dosavadních 21 zápasů v předkolech evropských pohárů. Plzeň tak sice nevyhrála ani třetí soutěžní utkání sezony, ale do domácí odvety si veze nadějný výsledek. K postupu jí stačí remíza 0:0 či jakákoli výhra. Liberec to bude mít mnohem těžší, jelikož na hřišti rumunského vicemistra Astry jasně prohrál 0:3. Hattrickem se o to zasloužil Nigerijec Kehinde Fatai a Slovan tak přišel o sérii sedmi venkovních zápasů v pohárech bez porážky. Proti rumunským klubům prohrál Liberec čtvrtý z pěti zápasů. Za týden v domácí odvetě potřebuje Liberec dát minimálně čtyři branky. Podobně je na tom Mladá Boleslav, která navíc o tři góly prohrála doma. Svěřenci trenéra Karla Jarolíma přitom favorizovaný Lyon za stavu 0:1 zatlačili a dokonce kopali penaltu, tu však Jasmin Ščuk neproměnil a série chyb v druhé půli zajistila francouzskému celku pohodovou výhru 4:1. Dvěma góly se o to zasloužil odchovanec Yattara, skórovali i Gonalons a Umtiti, který rychle odpověděl na mladoboleslavské snížení na 1:3 po rohu a hlavičce Antonína Rosy. Výsledky jsou nepříjemné i s ohledem na koeficient, jelikož právě Rumunsko patří mezi velké konkurenty českého fotbalu.  Úvodní zápas 3. předkola fotbalové Evropské ligy:Petrolul Ploješť - Viktoria Plzeň 1:1 (0:0)Branky: 75. Mutu - 90.+1 Kolář. Rozhodčí: Taylor - Beswick, Brooks (všichni Angl.). ŽK: Albín, Priso - Hubník, Řezník. Diváci: 14.000. Sestavy:Ploješť: Pecanha - Alcénat, Geraldo Alves, Gerson, Fanchone - De Lucas, Hoban - Nepomuceno (74. Priso), Albín (56. Mutu), Teixeira - Tamuz (87. Nkoyi). Trenér: S. Lucescu.Plzeň: Kozáčik - Řezník, Hubník, Procházka, Limberský - Hořava (86. Kolář), Horváth - Petržela (75. Hrošovský), Vaněk, Pilař (82. Kovařík) - Bakoš. Trenér: Uhrin ml.

31.07.2014

Emil Zátopek by se divil. Dráhu do pravého úhlu má i Kopřivnice!V Číně vysvětlují vznik drah do pravého úhlu časovou tísní. Když se zástupci atletického areálu dozvěděli, že má přijet inspekce z Komunistické strany, narychlo namalovali dráhy tak, jak jim to přišlo nejjednodušší a nejrychlejší. Namalovat oblouky je přece jen pracnější. To v Kopřivnici bylo hřiště s dráhou do téměř pravého úhlu postaveno okolo travnaté plochy fotbalového hřiště. Když v roce 2011 proběhla modernizace, kterou zafinancovala téměř sedmi miliony korun i Evropská unie, zbylo místo i na dvě atletické dráhy. Oblouky už by se nevešly a proto vypadá tak komicky.  Podívejte se na reportáž TV Nova: Hřiště je ale využíváno. "Jasně, chodíme tam na letní přípravu, je to dobré na vyklusání. Po dráze běháme, ale v zatáčkách je to opravu problematické, takže si to kluci zkracují přes trávník," říká asistent trenéra druholigového florbalového týmu Vikings Kopřivnice Marek Jehlár. PSALI JSMEPravoúhlá atletická dráha? To mohli vymyslet jen v Číně!  Děti na Základní škole Milady Horákové tak aspoň mohou trénovat sprinty na dlouhé nebo krátké rovince. Alespoň nějaké oblouky ale "oválek" v Kopřivnici má a tak se dá říci, že čím blíž k Číně, tím mají stadionky větší hrany. Kopřivnickým sportovcům vadí ale jiné trochu nesmyslně pokažené sportoviště. Na Základní škole Alšova je udělaný 200 metrů dlouhý atletický ovál. Jenže když chtěl tamní klub pořádat závody, zjistilo se, že je o 2,5 metru kratší a tím pádem neregulérní.
Liberec prohrál v Giurgiu 0:3! Fatai dal hattrick, pak vystřídalLiberec neuspěl v soubojích s rumunskými soupeři před pěti lety s Dinamem Bukurešť ani předloni s Kluží a dobře pro něj nezačal ani třetí vzájemný dvojzápas. Nigerijec Fatai přetlačil Karišika a přesnou střelou do šibenice už ve čtvrté minutě rozjásal ne zcela zaplněný stadion pro 8500 diváků, na němž se premiérově hrál duel evropských pohárů.  Liberec mohl rychle odpovědět, Ďubek ale na hranici malého vápna promáchl. Rychlostně vybavení útočníci Astry dělali hostující defenzivě velké problémy. Budescu si zaběhl za obranu, jeho oblouček přes Hrošša ale zamířil vedle, za dvě minuty domácí kapitán nedosáhl o krok na míč, jinak by jej zřejmě uklidil do sítě. Zatímco v ofenzivě byl druhý tým uplynulé sezony rumunské ligy mimořádně nebezpečný, v obraně nepůsobil jistě. Šural ve 14. minutě mohl jít ze strany sám na domácího gólmana, jenže nakonec vůbec nevystřelil. O deset minut později na druhé straně zabránil jistému gólu Hroššo, když vyrazil Enacheho hlavičku. Slovenský brankář držel spoluhráče i po přestávce. Nejprve v 54. minutě bravurně vyškrábl na roh Yahayaovu hlavičku po centru z přímého kopu a o čtyři minuty později zlikvidoval samostatný únik Fataie, když předtím chyboval Karišik. Ten pak musel po srážce s Hroššem nuceně střídat a na stopera místo něj šel čerstvý Pimpara. Astra, která doma neprohrála soutěžní zápas od loňského srpna, pokračovala v tlaku a Severočeši se chvílemi nedostali za půlku. Dlouho odolávali díky Hroššovi, v 74. minutě už byl ale i on krátký na další únik Fataie, který mu udělal kličku a skóroval do prázdné branky. Liberecká hra se rozpadla a nezastavitelný čtyřiadvacetiletý Fatai po obrovském závaru na malém vápně zkompletoval hattrick. Slovan, který v minulé sezoně došel až do jarní vyřazovací fáze, tak utrpěl nejvyšší porážku v pohárech od prohry 0:3 s Dinamem Bukurešť v roce 2009, a výrazně se mu vzdálil sen o postupu do 4. předkola, natož do základní skupiny. Úvodní zápas 3. předkola fotbalové Evropské ligy:Astra Giurgiu - Slovan Liberec 3:0 (1:0)Branky: 4., 74. a 81. Fatai. Rozhodčí: Spathas - Dimitriadis, Kostaras (všichni Řec.). ŽK: Rajnoch, Luckassen, Pimpara (všichni Liberec). Sestavy:Giurgiu: Lung - Pliatsikas, Gaman, Ben Júsíf, Júnior Morais - Enache (85. Rus), Laban, Yahaya, William (87. Cristescu) - Budescu - Fatai (82. Bukari). Trenér: Isaila.Liberec: Hroššo - Coufal, Rajnoch, Karišik (65. Pimpara), Fleišman - Sackey - Delarge (78. Frýdek), Pavelka, Ďubek, Šural - Luckassen (71. Hamulák). Trenér: Slovák.  SLEDOVALI JSME ONLINE  90+4. munuta: KONEC ZÁPASU  90. minuta: Mohlo to být už o čtyři góly, brankář Hroššo ale vytěsnil další střelu Rumunů. Cristecu byl přitom sám před gólmanem Slovanu.  81. minuta: Hrdina zápasu Fatai střídá. Vyprovází ho potlesk tribun. Aby ne, zničil Slovan hattrickem!  80. minuta: GÓL - 3:0! Opět KEHINDE FATAI! Nedáš-dostaneš a Kehinde Fatai zakončuje svůj hattrick. Hrošo už na třetí střelu v závaru nestačil. Vyrazil pokus Enacheho, Williana, ale s dorážkou Fataie už nemohl nic dělat.  78. minuta: Martin Frýdek, který vystřídal Delarge, měl jednu z nadějných příležitostí. Na zadní tyči dorážel centr Fleišmana, ale trefil jen gólmana Ljunga.  74. minuta: GÓL - 2:0! LIBEREC PROHRÁVÁ O DVA GÓLY! Neuvěřitelný Kehinde Fatai se opět propletl obranou Liberce a po kličce Hroššovi uklízí do prázdné brány. Zaslouženě...  68. minuta: Liberec je bezzubý, naopak domácí tým touží po druhém gólu. Přichází ale další skěvlý zákrok Hrošša, tentokrát proti Budescuovi.  62. minuta: Stoper Karišik hasil další závar a srazil se s gólmanem Hroššem. Hřiště opouští na nosítkách, na hřitě míří Pimpara.  58. minuta: Liberec má s rychlými útočníky Astry problém. Enyche poslal do šance Fataie, který jen trefuje Hrošša.  54. minuta: Další šance domácí Astry. Hlavičku Yahayi likviduje rexlexivním zákrokem Hroššo.  45+2.: KONEC PRVNÍHO POLOČASU  45. minuta: Ještě jednou to byl Fatai, který opět prověřil gólmana Hrošša. Liberec už mohl prohrávat o dva góly. 35. minuta: Nadějný centr Šurala nenašel ani jednoho ze čtyř hráčů Liberce ve vápně Astry a propadl mimo nebezpečnou zónu.  29. minuta: Rumunský brankář Ljung, mimochodem syn bývalé gólmanské legendy, poprvé musí likvidovat střelu Slovanu. Slabý pokus Ďubeka ale nemá šanci.  20. minuta: Další nepříjemnost pro Liberec. Fatai přesprintoval Rajnocha a jeho šanci na poslední chvíli hasil gólman Hroššo.  13. minuta: Další velká šance domácích a opět u toho byl nigérijský útočník. Fataiúv centr ale nakonec jeho spoluhráči nezužitkovali, Budescu na míč nedosáhl.  9. minuta: Kehinde Fatai si dělá z obránců Slovanu dobrý den. Nakonec ho musel zkrotit faulem Rajnoch, vidí ale žlutou kartu.  4. minuta: GÓL - 1:0! LIBEREC PROHRÁVÁ! Snad z první větší příležitosti se prosadil Fatai, který se vymanil z Karišikovy obrany a tvrdou ranou prostřelil Hrošša.  2. minuta: Liberec se ještě nedostal k rumunské brance, vypadá zaskočeně,  18:00 Utkání právě začalo! Základní sestavy: ASTRA GIURGIU: Lung - Pliatsikas, Ben Youssef, Gaman, Morais - Laban, Yahaya - Enache, Budescu, William Amorim - FataiSLOVAN LIBEREC: Hroššo - Coufal, Karišik, Rajnoch, Fleišman - Pavelka, Sackey, Delarge - Šural, Ďubek - Luckassen Liberec touží zlomit prokletí s rumunskými týmy. Před pěti lety vypadl s Dinamem Bukurešť i předloni s Kluží, na třetí pokus proti Astře Giurgiu už ale chtějí konečně uspět a udělat druhý krok na cestě do základní skupiny. Dvojzápas začne ve čtvrtek na soupeřově hřišti, odvetu za týden hostí Slovan. Pro Liberec dosud byly souboje s rumunskými kluby "černou můrou". V sezoně 2009/10 díky kontumaci po řádění soupeřových fanoušků zvítězil v úvodním utkání v Bukurešti nad Dinamem 3:0, doma ale náskok ztratil a vypadl po penaltách. O tři roky později ve 3. předkole Ligy mistrů po prohrách 0:1 a 1:2 nestačil na Kluž.
Emil Zátopek by se divil. Dráhu do pravého úhlu má i Kopřivnice!V Číně vysvětlují vznik drah do pravého úhlu časovou tísní. Když se zástupci atletického areálu dozvěděli, že má přijet inspekce z Komunistické strany, narychlo namalovali dráhy tak, jak jim to přišlo nejjednodušší a nejrychlejší. Namalovat oblouky je přece jen pracnější. To v Kopřivnici bylo hřiště s dráhou do téměř pravého úhlu postaveno okolo travnaté plochy fotbalového hřiště. Když v roce 2011 proběhla modernizace, kterou zafinancovala téměř sedmi miliony korun i Evropská unie, zbylo místo i na dvě atletické dráhy. Oblouky už by se nevešly a proto vypadá tak komicky. Hřiště je ale využíváno. "Jasně, chodíme tam na letní přípravu, je to dobré na vyklusání. Po dráze běháme, ale v zatáčkách je to opravu problematické, takže si to kluci zkracují přes trávník," říká asistent trenéra druholigového florbalového týmu Vikings Kopřivnice Marek Jehlár. PSALI JSMEPravoúhlá atletická dráha? To mohli vymyslet jen v Číně!  Děti na Základní škole Milady Horákové tak aspoň mohou trénovat sprinty na dlouhé nebo krátké rovince. Alespoň nějaké oblouky ale "oválek" v Kopřivnici má a tak se dá říci, že čím blíž k Číně, tím mají stadionky větší hrany. Kopřivnickým sportovcům vadí ale jiné trochu nesmyslně pokažené sportoviště. Na Základní škole Alšova je udělaný 200 metrů dlouhý atletický ovál. Jenže když chtěl tamní klub pořádat závody, zjistilo se, že je o 2,5 metru kratší a tím pádem neregulérní.
Pravoúhlá atletická dráha? To mohli vymyslet jen v Číně!Vypadá to bizarně, ale čínským koumákům to nepřišlo jako úplně špatný nápad. Působivý stadionek má perfektně položený a zastřižený trávník a okolo je samozřejmě běžecká dráha. Tam je však nastal zádrhel. Při běhu do zatáčky musíte skoro zastavit. Reportér, který přijel vyzkoušet, jak se na specifickém stadionu běhá, přišel věci na kloub. Původně na stadionu byla dráha s oblouky, ale už notně opotřebovaná. Byl tak položen nový tartan a chvíli trvalo, než se odhodlali malovat lajny. Jenže znenadání přišla zpráva, že se chystá návštěva představitelů komunistické strany. Najednou bylo nutné rychle jednat. ČŤETE TAKÉ: OKRESNÍ PŘEBOR: Kde mají v Čechách nejmenší hřiště? Malování pravoúhlých drah prý bylo jednoduše rychlejší, než práce s oblouky. "Také si myslíme, že je to ošklivé a nepraktické. Ale když nám řekli, že mají přijet politici, tak jsme spěchali. A pak se nás ani neptali, jestli to předěláme. Tak co máme dělat," přiznala bez okolků správkyně stadionu. PSALI JSME: Hadačka má hřiště z kopce, je to výhoda, nedrží se na něm voda! Čína tak opět představila absolutní novinku a o stadionku se mluví po celém světě. Sice to asi nebyl záměr architekta a světový rekord na dvoustovku by tam nezaběhl ani Usain Bolt. Zato pro člunkový běh je dráha ideální, tak třeba v Číně vyrostou noví mistři světa právě v této disciplíně. Máte také u vás nějaký kuriozní stadionek, hřiště nebo spotovní koutek? Napište nám a pošlete fotky na mail: zpravy@nova.cz

30.07.2014

Další mise trenéra Bílka končí! Vyhodili ho už i z GruzieMichal Bílek přišel do kdysi slavného Tbilisi na začátku června a šéfové gruzínského mistra si slibovali nastartování k úspěšnější éře. Bílek si sebou přivedl dokonce i dalšího Čecha, jeho asistentem byl Marcel Lička. Jenže po sedmi týdnech mise někdejšího trenéra české reprezentace skončila dalším neúspěchem. Na středu zaástupci klubu svolali mimořádnou tiskovku a na ní oznámili své další plány. Český trenér byl propuštěn. PSALI JSMEBílek zase neuspěl. Pohřbil snahy slavného Dinama Tbilisi Michal Bílek je tak znovu bez práce. V září skončil u českého národnéího týmu, který převzal Pavel Vrba.  Už v lednu přitom hledal angažmá, chtěl do Saúdské Arábie ale tam jednání ztroskotala na finančních problémech klubu Al Ittihád. Nakonec našel práci v Tbilisi, ale dlouho jí neudržel. Na jeho místo nastoupí Kachi Gogiašvili.  Vedle Bílka opustí klub dalších 12 hráčů: Španělé Rafa Garcia a Rafa Jorda, Patrick Vouho z Pobřeží slonoviny, Giorgi Loria, David Churtsilava, David Kvirkvelja, Elgudja Grigalašvili, Chidesheli George, George Merebašvili, Otar Martsvaladze, Tornike Gorgiashvili a nakonec i Čech Radek Dosoudil. "Musíme postavit nový tým, jehož základ budou tvořit naší mladí hráči. Doufejme, že brzy budeme moci ukázat našim fanouškům tým, který bude útočit a hrát zábavný fotbal," sdělil nový trenér. Pomáhat mu bude jen jeden legionář, Španěl Sisko. "To je skvělý profesionál, který, jak doufáme, pomůže mladým klukům růst.," vysvětlil Kachi Gogiašvili.
Superstřelec Lafata zničil Malmö! Sparta vydřela vítězství 4:2http://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/440xX/Jul2014/1672088.jpg?d41dla loňský zlý sen, kdy z pohárové Evropy vypadla se švédským Häckenem. Malmö FF, další švédský celek se představil na Letné sebevědomě a v prvním poločase jednoduchou hrou trestal nepříliš dobře hrající defenzivu českého mistra.  Švédové šli do vedení možná trochu šťastným gólem Forsberga, jehož střelu tečoval do vlastní sítě Radoslav Kováč. A i když brzy Lafata po Dočkalově centru hlavou vyrovnal, Seveřané brzy opět skórovali. U druhé branky chyboval nejistý Costa a Thelin jen ukízel za Bičíkova záda perfektní Tinnerholmovu nahrávku.  //www.youtube.com/embed/uTjKmIiBU9I Do druhé půle ale Sparta vletěla jako vyměněná a agresivitou si vypracovala několik závarů před Olsenovou bránou. Nejdříve Přikrylovu pohotovou střelu dorážel do brány důrazný Lafata, chvilku poté přidal třetí gól do švédské brány Radoslav Kováč.  http://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/440xX/Jul2014/1672088.jpg?d41d Malmö se po přestávce jen těžce bránilo a Helander měl štěstí, že sudí jeho střet s Matějovským neposoudil jako penaltu. Nakonec ale Pražané přidali i další gól. Opět u toho byl David Lafata, který vybojoval míč na útočné polovině, přenechal ho Hušbauerovi a sám si naběhl na krásný centr. http://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/440xX/Jul2014/1672089.jpg?0422 Do odvety si Sparta poveze dvoubrankový náskok a rozhodně zlomila sebevědomí švédského rivala. Ten totiž v nové sezoně utrpěl první prohru a dostal čtyři góly! Sparta Praha - Malmö 4:2 (1:2)Branky: 22., 51. a 70. Lafata, 53. Kováč - 17. Forsberg, 27. Kiese Thelin. Rozhodčí: Özkahya - Satman, Kan (všichni Tur.). ŽK: Hušbauer - Forsberg (Malmö). Diváci: 12.833.  Sparta: Bičík - Kadeřábek, Kováč, Holek, Costa - Matějovský (84. Vacek), Vácha, Hušbauer - Dočkal, Přikryl (71. Breznaník) - Lafata (87. Bednář). Trenér: Lavička. Malmö: Olsen - Concha (53. Nazari), Hammar, Helander, Ricardinho - Tinnerholm, E. Adu, Halsti (85. Kroon), Forsberg - Kiese Thelin (75. Mehmeti), Rosenberg. Trenér: Hareide.

29.07.2014

Maratonské utrpení. Běžkyně se zhroutila, přesto cíle dosáhlaMaraton není jen tak pro někoho a i zkušení běžci nebo běžkyně mají mnohdy problém závod dokončit. Naigambová, ač je skvělou závodnicí a na olympiádě v Pekingu se umístila mezi nejlepší čtyřicítkou, na maratónské trati zkolabovala už poněkolikáté. Finiš na Hrách Commonwealthu ve skotském Glasgow ale byl ale obrovským dramatem. Foto: Adam Head Počasí tentokrát zrovna nepřálo a i když africká závodnice je na drsné klima zvyklá, tentokrát jí vysoká vlhkost vzduchu dobře neudělala.  Pár metrů před cílem ztratila v obrovském vyčerpání kontrolu nad svým tělem. Narazila do bariéry, udělala několik nekoordinovaných pohybů vzdáleně připomínající běh, ale nakonec se na cílovou čáru dostala. Bylo v tom ale obrovské utrpení. Nepomohl jí nikdo, dokud se nedostala do cíle. Až za cílovou čarou čekali zdravotníci, kteří ji na invalidním vozíku dopravili do bezpečí. Pláč a křeče bolesti byly ale i v té chvíli opravdu znatelné. http://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/440xX/Jul2014/1671998.jpg?d41dhttp://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/440xX/Jul2014/1672012.jpg?d41d Beata Naigambová má za sebou další z dramatických maratonů. V roce 2006 shodou okolností také na Hrách Commonwealthu v Melbourne upadla a do cíle nedoběhla. //www.youtube.com/embed/uOE0bRjU1LU  Další kolaps prožila loni v Rusku, kdy se zhroutila už po necelých 20 minutách běhu. Tehdy ale v pro běh šíleném počasí nedokončilo 23 ze 77 běžců a běžkyň.  Třetí kolaps snad dopadl šťastně, i když při pohledu na namibijskou běžkyni napadá otázka, zda je maratónský běh zdravou záležitostí. http://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/440xX/Jul2014/1672013.jpg?d41d

28.07.2014

TOTÁLNÍ ZÁŘEZ ve prospěch Slavie! Odpuštěné 2 penaltyRozhodčí Libor Kovařík v 1. kole Synot ligy při sobotním utkání mezi 1. FC Slovácko a Slavií Praha (1:2) třikrát pochybil. Uvedla to předsedkyně komise rozhodčích FAČR Dagmar Damková. Kovařík podle ní měl nařídit dva pokutové kopy ve prospěch domácího týmu po nedovolených zákrocích na Jaroslava Diviše a Jiřího Valentu v 9. a 55. minutě. Slovácku zase nevyloučil obránce Martina Kuncla za faul na unikajícího Bekima Balaje.  V duelu Dynama České Budějovice se Slovanem Liberec (1:1) zase hlavní arbitr Pavel Franěk ve prospěch domácích chybně nenařídil pokutový kop po faulu libereckého Miloše Karišika na Romana Lengyela.  „Co se týká první situace v utkání Slovácka se Slavií a střetu Juhara s Divišem, tak Slovácko mělo zahrávat pokutový kop. V pokutovém území se bránící hráč Juhar dopustil nedovoleného zákroku držení vůči domácímu Divišovi, kterého pak stáhl za rameno. Byl to faul. To platí i pro druhou situaci, v níž hostující Baéz evidentně držel Valentu, což bylo zřejmé i při pohledu na natažený dres domácího záložníka. Libor Kovařík tak za sebou nemá dobré utkání a vstup do nové ligové soutěže. Pevně věřím, že v těch dalších potvrdí dlouhodobě stabilní výkonnost z minulých let, příslušnost k české rozhodcovské elitě i své postavení zkušeného mezinárodního arbitra," uvedla Damková.  "V utkání Budějovic a Liberce rozhodčí Pavel Franěk také chyboval, když nenařídil pokutový kop ve prospěch domácího týmu. Liberecký Karišik se totiž dopustil nedovoleného zákroku držení vůči Lengyelovi,“ zhodnotila.
Král König po 7. místě na Tour: Nejbláznivější tři týdny v životěKdyž se mluví o české závodní cyklistice, většina lidí si jako první vybaví jméno Roman Kreuziger. I ti, kteří cyklistiku až tak nesledují. Juniorský mistr světa jel prestižní Tour de France už pětkrát, letos se však kvůli podezření z dopingu neúčastnil.  Jenže Česko má novou hvězdu. Šestadvacetiletého rodáka z Moravské Třebové - Leopolda Königa. Závodníka, kterého upřímně řečeno před letošní Tour znali jen cyklističtí nadšenci. To už ale neplatí. Teď bude jedním z kandidátů na Sportovce roku. Při své premiéře na nejslavnějším a pro mnohé nejtěžším etapovém závodě světa předvedl König senzační výkon, skončil sedmý a rázem je z něj superstar.  "Byly to asi nejbláznivější tři týdny v mým životě, nedá se to popsat vůbec." řekl König Radiožurnálu. König dělal po celou dobu Tour čest svému jménu a jel jako opravdový král. Postupně se prokousával pořadím a zastavil se až na sedmém místě. Přitom neměl žádného kolegu ze stáje, který by mu pomáhal v těžkých stoupáních. Dřel jako kůň, nenechal se rozhodit ani pádem v závěru 19. etapy a den na to zajel nejlepší časovku své kariéry.  "Strašně jsem si to užíval. Těch lidí, atmosféru jsem si užíval a v podstatě to bylo úplně nádherný," dodal. Letošní Tour, to pro něj budou krásné vzpomínky. Jako by se svět na chvilku zastavil. König se tak zapisuje do historie jako druhý nejúspěšnější Čech na Tour de France. Co víc si při své premiéře přát.

27.07.2014

26.07.2014

Skvělá Tour pro Čechy! Bárta v časovce ohromil, König už je sedmýVelký údiv nastal už poté, co časovku z Bergeracu do Perigueux zajel s obrovským náskokem na zbytek pole Jan Bárta. Českého jezdce ze stáje NetApp pokořil až specialista na časovky Tony Martin. Bárta se pak držel na stupních vítězů až do konce, i když do cíle dojížděli závodníci z první desítky. Bártu z bedny nesesadil ani Vincenzo Nibali. Jeho třetí místo v 54 kilometrů dlouhé časovce skvělým úspěchem.  http://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/440xX/Jul2014/1671292.jpg?d41dK radosti českých fanoušků zajel skvěle i Leopold König, který den po velmi nepříjemném pádu jednoznačně přejel dva své rivaly ze stáje Belkin. Bauke Mollema v časovce totálně vyhořel a Laurent Ten Dam na lídra NetAppu také nestačil. König skončil pátý, se ztrátou 122 sekund na Tonyho Martina. Před závěrečným dojezdem do Paříže je při své premiéře na Tour de France Leopold König na sedmém místě. Se žlutým trikotem pojede pro potvrzení triumfu Ital Vincenzo Nibali.  Cyklistický etapový závod Tour de France - 20. etapa: Bergerac - Périgueux (časovka jednotlivců 54 km):1. Martin (Něm./Omega Pharma-Quick-Step) 1:06:21, 2. Dumoulin (Niz./Giant) -1:39, 3. Bárta (ČR/NetApp) -1:47, 4. Nibali (It./Astana) -1:58, 5. König (ČR/NetApp) -2:02, 6. Van Garderen (USA/BMC) -2:08, 7. Péraud (Fr./AG2R) -2:27, 8. Chavanel (Fr./IAM Cycling) -2:36, 9. Irizar (Šp./Trek) -2:39, 10. Oss (It./BMC) -2:58. Průběžné pořadí: 1. Nibali 86:37:52, 2. Péraud -7:52, 3. Pinot (Fr./FDJ.fr) -8:24, 4. Valverde (Šp./Movistar) -9:55, 5. Van Garderen -11:44, 6. Bardet (Fr./AG2R) -11:46, 7. König -14:41, 8. Zubeldia (Šp./Trek) -18:12, 9. Ten Dam -18:20, 10. Mollema (oba Niz./Belkin) -21:24, ...71. Bárta -3:07:27.
Tenisová fraška! Soupeřka se zranila, tak Hingisová hrála trojhruI v USA mají svůj tenisový šampionát, říkají mu World Team Tennis. V utkání Philadelphie Freedoms s Washingtonem Kastles nastala situace, po které se možná budou měnit tenisová pravidla. To, co se dělo na kurtu, totiž znehodnotilo vystoupení všech aktérek na kurtu. A byly to velmi známé tváře jako Martina Hingisová, Anastasia Rodionovová a Taylor Townsendová! http://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/440xX/Jul2014/1671263.jpg?d41d Právě Townsendová zadělala na komplikace. Jedním z úderů zasáhla do hlavy svou partnerku Liezel Huberovou, která po pár minutách musela ze zápasu odstoupit. Slavná trenérka Billie Jean Kingová ale Townsendové poradila, aby zápas neskrečovala a rozhodla se ho dohrát. To, aby se jejímu týmu započítaly aspoň nějaké body. A tak Taylor hrála sama proti dvěma soupeřkám. http://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/440xX/Jul2014/1671254.jpg?d41d Jenže tady nastal zádrhel. Townsendová podle pravidel čtyřhry, které nemyslí na případnou trojhru, nesměla přijímat na straně, která byla vyhrazena Huberové. A tak se aspoň komickými pohyby snažila své soupeřky rozptýlit. Když pochopila, že je to zbytečné, tak už jen pasivně sledovala, jak míčky padají do kurtu. Nakonec se přestaly snažit všechny aktérky. Trapný zápas nakonec naštěstí brzy skončil a snaha Townsendové přišla vniveč. Philadelphia podlehla Washingtonu 15-21. Na šampionátu WTT se totiž sbírají body bez ohledu na získané sety. A nyní už všichni vědí, že zranit svého partnera se při čtyřhře nevyplácí. Zas tak zlé ale zranění Liezel Huberové není, brzy bude zpátky na kurtu.
Tajemství Gudase: Prozradil pravdu o svém plnovousuMožná se vám zdálo, že je to pouhá frajeřina anebo taktika, aby vizáž obránce ze zámořské NHL budila strach. Jenže je to trochu jinak. "Nosím ho už od dob, co jsem hrál na farmě. Poprvé to bylo kvůli play-off, kdy se nám dařilo postupovat docela daleko. Pak mě v klubu poprosili, jestli bych si ho mohl ještě chvíli nechat, že by s tím chtěli udělat nějakou akci pro fanoušky, kterým rozdávali umělé plnovousy. Pak jsem si to nechal i dál," vysvětluje Radko Gudas vznik jeho tradiční značky. http://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/440xX/Jul2014/1671246.jpg?d41d Jenže nemá to jednoduché. Dlouhé vousy pak klubu i začaly vadit. "V Tampě mi řekli, že by bylo vhodné to trochu krátit, tak si to zastřihávám, ale je to těžké, já když se ráno oholím, tak mi to odpoledne zase naroste," směje se český medvěd, který už se stihl dvakrát poprat s legendárním Jaromem Iginlou a jeho sestřelení veterána Teemu Selanneho se dostal mezi TOP10 hitů uplynulé sezony. "Na ledě prostě nekoukáte, kdo je kdo. Proti němu mi to pěkně sedlo. Po zápase jsme pak spolu mluvili. Říkal, že si pamatuje mého tátu, když hrál ve Finsku a on byl ještě mladý. Stejně myslím, že ve Finsku asi nebudu moc oblíbený," připouští.  Léto tráví Radko Gudas doma v Berouně a tak to na letní kemp mladých florbalistů neměl daleko. Mohl tak i zavzpomínat na své začátky s o poznání lehčí hokejkou a stále populárnejší hru s plastovým děrovaným míčkem. "Na florbal vzpomínám docela rád. Chodil jsem do třídy s Honzou Olšiakem, který hrával i za Tatran. Jeden rok jsme dokonce udělali docela úspěch, když jsme se školou skončili druzí v republice. To nás tehdy bavilo, protože jsme se nemuseli moc učit, pořád jsme na to jen trénovali," vyprávěl na Rookie Campu. Za mořem je to ale trochu jiné. "V Americe florbal moc neznají, ale hodně tam hrají street hockey na ulici. Třeba i na jednu bránu," říká Gudas. Ale díky jeho aktivitě letošního léta se možná o florbalu na Floridě začne trochu mluvit. Během chvíle se fotky, na kterých se Gudas prohání bez bruslí s plastovou holí, objevily i na instagramu klubu Tampa Bay Lightning.
Tajemství drsňáka Gudase. Prozradil pravdu o svém plnovousu!Možná se vám zdálo, že je to pouhá frajeřina anebo taktika, aby vizáž obránce ze zámořské NHL budila strach. Jenže je to trochu jinak. "Nosím ho už od dob, co jsem hrál na farmě. Poprvé to bylo kvůli play-off, kdy se nám dařilo postupovat docela daleko. Pak mě v klubu poprosili, jestli bych si ho mohl ještě chvíli nechat, že by s tím chtěli udělat nějakou akci pro fanoušky, kterým rozdávali umělé plnovousy. Pak jsem si to nechal i dál," vysvětluje Radko Gudas vznik jeho tradiční značky. http://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/440xX/Jul2014/1671246.jpg?d41d Jenže nemá to jednoduché. Dlouhé vousy pak klubu i začaly vadit. "V Tampě mi řekli, že by bylo vhodné to trochu krátit, tak si to zastřihávám, ale je to těžké, já když se ráno oholím, tak mi to odpoledne zase naroste," směje se český medvěd, který už se stihl dvakrát poprat s legendárním Jaromem Iginlou a jeho sestřelení veterána Teemu Selanneho se dostal mezi TOP10 hitů uplynulé sezony. "Na ledě prostě nekoukáte, kdo je kdo. Proti němu mi to pěkně sedlo. Po zápase jsme pak spolu mluvili. Říkal, že si pamatuje mého tátu, když hrál ve Finsku a on byl ještě mladý. Stejně myslím, že ve Finsku asi nebudu moc oblíbený," připouští.  Léto tráví Radko Gudas doma v Berouně a tak to na letní kemp mladých florbalistů neměl daleko. Mohl tak i zavzpomínat na své začátky s o poznání lehčí hokejkou a stále populárnejší hru s plastovým děrovaným míčkem. "Na florbal vzpomínám docela rád. Chodil jsem do třídy s Honzou Olšiakem, který hrával i za Tatran. Jeden rok jsme dokonce udělali docela úspěch, když jsme se školou skončili druzí v republice. To nás tehdy bavilo, protože jsme se nemuseli moc učit, pořád jsme na to jen trénovali," vyprávěl na Rookie Campu. Za mořem je to ale trochu jiné. "V Americe florbal moc neznají, ale hodně tam hrají street hockey na ulici. Třeba i na jednu bránu," říká Gudas. Ale díky jeho aktivitě letošního léta se možná o florbalu na Floridě začne trochu mluvit. Během chvíle se fotky, na kterých se Gudas prohání bez bruslí s plastovou holí, objevily i na instagramu klubu Tampa Bay Lightning.