20.10.2014

19.10.2014

18.10.2014

17.10.2014

Když se táta neudrží! Sekáč starší radostí líbal blondýnkuDole právě synátor přijímal gratulace a dostal puk, kterým vstřelil svůj první gól ve slavné NHL. Rodina na tribuně dojatě tleskala. Emotivní chvilku navíc stihly zachytit i televizní kamery a tak se stal hrdinou večera i táta českého hokejisty, který vrazil pusu přítelkyni svého syna.  "No, jo, to jsem slyšel, už mi to hodně lidí zvěstovalo," usmíval se Jiří Sekáč starší po zápase, když se ho reportér NOVA Sportu ptal na pocity, jaké to je, být ostře sledovanou personou v hledišti. Emoce v něm zůstaly dlouho po zápase. "Je to úžasnej pocit. Kluk hraje za hokejovou Barcelonu. A když dá gól, tak je to senzační, nezapomenutelný zážitek," vykládal Jiří Sekáč starší. Syn mu prostě udělal obrovskou radost. S první trefou počkal právě na zápas, kdy dorazil táta. A shodou okolností ho dal Tuukkovi Raskovi, stejně jako svůj první gól v extralize, když Fin chytal v Plzni. http://video.nhl.com/videocenter/embed?playlist=2014020053-475-h   Montreal se totiž poprvé v sezoně představil domácímu publiku a tak mělo utkání slavnostní nádech. "Bylo tam fakt pěkné zahájení. Oni si na tom dávají opravdu záležet. A ten zápas byl poněkud zvláštní už kvůli tomu poslednímu play off. Kluci si tady občas popovídali přes střídačky. Jsem rád, že i mě se o povedlo před mojí rodinou," rozpovídal se Jiří Sekáč po úspěšném zápase. A i o radosti táty se dozvěděl. "Táta se mnou tím hokejem žije. Když se něco zadaří, tak vyvádí jak čert," smál se Jiří Sekáč mladší. "Doufám, že mi ten gól rozváže ruce a bude to teď už jen lepší," věří novic v dresu Montrealu. Canadiens vyhráli nad Bostonem 6:4 a on zařizoval obrat skóre. A ten gól? Ten byl pro dědu. Té noci měl zrovna 70. narozeniny.
Sekáč dal svůj první gól! I proto Montreal přestřílel BostonSekáč, který ohromil Canadiens v přípravném kempu a vybojoval si místo v základní sestavě, se prosadil v 39. minutě, kdy dorazil do odkryté branky střelu od modré čáry a vyrovnal na 3:3. Za dalších 85 sekund pak strhl vedení na stranu domácích po Plekancově přihrávce Pierre-Alexandre Parenteau, náskok pak v 48. minutě navýšil svou druhou trefou v zápase Brendan Gallagher.  http://video.nhl.com/videocenter/embed?playlist=2014020053-475-h  Bruins sice ještě snížili gólem Simona Gagneho, v poslední minutě ale zpečetil výhru Montrealu ranou do prázdné branky opět Parenteau. "Ty dva góly v závěru druhé třetiny byly samozřejmě hrozně důležité," konstatoval Gallagher.  "Je velký rozdíl jít do třetí třetiny a prohrávat o jeden gól, nebo o jeden gól vést. Když Jiří skóroval, všechny to nakoplo. Byl to jeho první gól a každý z nás sdílel tu obrovskou euforii. A pak se prosadil Pierre, to bylo něco podobného, dal první gól za Habs. Bylo skvělé tyhle dva vzrušující momenty s oběma sdílet," dodal Gallagher.  Nadšení v kabině Montrealu bylo o to větší, že šlo o první domácí zápas v sezoně, který Canadiens vyhráli poprvé za posledních šest let. Zároveň si vylepšili bilanci v novém ročníku na čtyři výhry v pěti zápasech, naopak Boston si v šestém utkání připsal už čtvrtou porážku.  "Měli jsme zápas pod kontrolou, pak ale přišly rychlé dva góly a najednou jsme prohrávali. Otřáslo to námi," přiznal brankář Bruins Tuukka Rask. "Chtěli jsme s tím ještě něco udělat, ale pak jsme na začátku třetí třetiny dostali další gól a bylo po všem," dodal finský gólman.  Ve čtvrtém zápase skončila vítězná série hráčů New Jersey, kteří utrpěli debakl 2:6 ve Washingtonu. "Ďáblové" ještě v první třetině drželi s Capitals krok a po dvaceti minutách svítil na ukazateli stav 2:2, přičemž hosté měli dokonce výraznou střeleckou převahu 14:8.  Jenže po úvodní přestávce se obraz hry změnil. Capitals byli aktivnější, dostali se do vedení a ve třetí třetině potvrdili výhru třemi góly, přičemž donutili k předčasnému odjezdu na střídačku brankáře Coryho Schneidera. Zápas příliš nevyšel ani Jaromíru Jágrovi, který sice vypracoval úvodní gól Devils a v první třetině patřil k nejlepším hráčům na ledě, jenže nakonec byl se svými parťáky na ledě u tří inkasovaných branek.  "Myslím, že jsme měli skvělou první třetinu. Mohli jsme v ní dát klidně čtyři góly. Jenže jsme šance nevyužili a od druhé třetiny už byl soupeř lepší. Ale porazili jsme sami sebe velkou nedisciplinovaností," uvedl kouč Peter DeBoer.  Utkání nedohrál český útočník Martin Havlát, jenž na konci druhé třetiny po střetu s Jasonem Chimerou narazil hlavou do rozhodčího. Led opustil s ručníkem přiloženým ke zkrvavené tváři a do hry už se nevrátil.  Druhý gól v sezoně zaznamenal Tomáš Hertl ze San Jose, který v souboji dvou neporažených celků proti Islanders vyrovnal v 52. minutě na 3:3. "Žralokům" to ale nakonec stačilo jen na bod, v New Yorku podlehli 3:4 po nájezdech. http://video.nhl.com/videocenter/embed?playlist=2014020050-671-ingame-h  Hertl byl jedním ze tří neúspěšných exekutorů Sharks v penaltovém rozstřelu. Bonusový bod pro domácí, kteří poprvé za posledních 14 let vyhráli úvodní čtyři zápasy sezony, získal v páté sérii John Tavares.  Velké překvapení se zrodilo v Pittsburghu, kde Penguins vedli nad Dallasem po první třetině 2:0, ale nakonec prohráli 2:3. Stars otočili skóre dvěma góly v posledních třech minutách třetí třetiny, vítězný gól vstřelil tři sekundy před vypršením základní hrací doby v přesilové hře Tyler Seguin, který už po sedmi sekundách potrestal vyloučení Sidneyho Crosbyho.  "Byl to bláznivý zápas," prohlásil Seguin. "Moc jsme ten zápas chtěli urvat. V úvodu jsme trošku doplatili na nedisciplinovanost a dvakrát inkasovali v oslabení. Ale podržel nás Kari (brankář Lehtonen) a pak jsme se dokázali zvednout," radoval se Seguin. NY Islanders - San Jose 4:3 po sam. nájezdech (0:0, 1:2, 2:1 - 0:0)Branky: 25. Leddy, 46. Okposo, 49. Bailey, rozhodující sam. nájezd Tavares - 22. Burns, 30. Marleau, 52. Hertl. Střely na branku: 45:23. Diváci: 11.248. Hvězdy zápasu: 1. Okposo, 2. Tavares (oba Islanders), 3. Burns (San Jose).  Pittsburgh - Dallas 2:3 (2:0, 0:1, 0:2)Branky: 3. Crosby, 8. Kunitz - 27. Roussel, 58. Jamie Benn, 60. Seguin. Střely na branku: 29:28. Diváci: 18.615. Hvězdy zápasu: 1. Seguin, 2. Jamie Benn (oba Dallas), 3. Kunitz (Pittsburgh).  Montreal - Boston 6:4 (1:1, 3:2, 2:1)Branky: 28. a 48. Gallagher, 40. a 60. Parenteau (na obě Plekanec), 12. Pacioretty, 39. Sekáč - 10. Chára (Krejčí), 29. Söderberg, 32. Eriksson, 55. Gagne (Krejčí). Střely na branku: 26:29. Diváci: 21.287. Hvězdy zápasu: 1. Gallagher, 2. Pacioretty, 3. Desharnais (všichni Montreal).  Ottawa - Colorado 5:3 (1:3, 1:0, 3:0)Branky: 12. Z. Smith, 27. Legwand, 49. Ryan, 52. MacArthur, 59. Neil - 2. Tanguay, 10. Mitchell, 18. Landeskog. Střely na branku: 28:31. Diváci: 19.913. Hvězdy zápasu: 1. MacArthur, 2. Lazar (oba Ottawa), 3. MacKinnon (Colorado).  Washington - New Jersey 6:2 (2:2, 1:0, 3:0)Branky: 1. Ovečkin, 12. Brown, 27. Johansson, 41. Bäckström, 44. Ward, 49. Burakovsky - 11. a 17. Severson. Střely na branku: 33:28. Diváci: 18.506. Hvězdy zápasu: 1. Holtby, 2. Niskanen, 3. Bäckström (všichni Washington).  New York Rangers - Carolina 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)Branky: 50. Brassard, rozhodující sam. nájezd Rick Nash - 37. Terry. Střely na branku: 34:30. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Lundqvist, 2. Brassard (oba Rangers), 3. Chudobin (Carolina).  Los Angeles - St. Louis 1:0 po sam. nájezdechBranka: rozhodující sam. nájezd Carter. Střely na branku: 18:43. Diváci: 18.230. Hvězdy zápasu: 1. Quick (Los Angeles), 2. Elliott (St. Louis), 3. Carter (Los Angeles).

16.10.2014

Násilník opouští vězení a míří na hřiště. Anglické ženy se děsíPřed třemi lety ho odsoudili za znásilnění 19tileté dívky. U soudu pak čelil dalším obviněním, dalším ženám prý vyhrožoval na sociálních sítích, že je také znásilní. Celkově mu vyměřili pětiletý trest. Měl snovou práci, skvělý plat a i slávu, ale musel do chládku a předepsali mu i léčbu.  Od té chvíle, co se za ním zavřela vrata věznice, uplynulo 30 měsíců a Ched Evans je zpátky na svobodě. Prošla mu žádost o prominutí zbytku trestu a v Anglii a Walesu je z jeho případu rázem jedno z hlavních témat. Diskutuje se o tom, že ani nedostane elektronický čip, který by monitoroval jeho pohyb. Prý by mu možná překážel při hraní fotbalu a je určen jen pro osoby, co mají domácí vězení. Ano, Ched Evans se má brzy zapojit i do fotbalového dění. Ve druholigovém klubu Sheffield United už na něj netrpělivě čekají. Nadále ale bude v podmínce a bude muset navštěvovat odborníky a dodržovat předepsaná prvidla. http://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/440xX/Oct2014/1695547.jpg?d41d  Aby ne, když přestupoval, stál klub 3 miliony liber (105 milionů korun) a ještě po dobu 6ti týdnů, když byl ve vězení, mu na účet chodilo 20 tisíc liber týdně (cca 700 tisíc korun). Jenže existuje i mohutná petice proti tomu, aby dál hrál fotbal, obsahuje 145 tisíc podpisů a jen necelých 5000 se vyslovilo pro Evansův návrat.  Nakonec ale zřejmě rozhodla cena peněz. Klub, který do něj investoval, by rád aspoň část peněz dostal zpátky. "Je to mé rozhodnutí, že mu dáme novou šanci. Ostatní je jen na něm," obhajuje své rozhodnutí manažer Nigel Clough. Smlouva tedy bude obnovena. Za Cheda Evanse se navíc přimluvila i manželka, která nad jeho činy zavřela oči. http://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/440xX/Oct2014/1695546.jpg?d41d Jenže Evansův návrat do života i fotbalu zůstane kontroverzním. "Vysílá to jasný signál o tom, že vůbec neodsuzujeme sexuální násilí, páchaná na ženách," děsí se Katie Russellová, mluvčí organizace, která bojuje proti těmto přečinům.
Další šok ve Slovanu! Na Spartu se vrátí Chovanec!Josef Chovanec ve své trenérské premiéře v novém klubu povede o víkendu Slovan proti Spartaku Trnava, pak ale bude následovat pikantní duel proti svým. Slovan doma hostí Spartu a pokud vydrží aspoň do 3. listopadu, tak se přijede k odvetě i na Letnou! Chovanec se sice narodil v Povážské Bystrici, má však české občanství.  "Je to velká osobnost československého fotbalu. Zná slovenskou ligu a to všechno přispělo k tomu, že by měl k dnešnímu dni začít u nás působit," řekl Kašpar televizní stanici TA3. "Od nového kouče si slibujeme nějaký restart mužstva. Jeho úlohou bude dát tým dokupy po neúspěšných výsledcích. Pokusíme se získat co nejvíce bodů v lize a důstojně obstát v pohárové Evropě," dodal.  Už se zdálo, že zápasy mezi Spartou a Slovanem přijdou o velký náboj, když byl 6. října odvolán Straka po prohře 0:4 Trenčíně. Slovan tím prodloužil sérii bez vítězství na sedm soutěžních zápasů, během nichž získal jediný bod při hrozivém skóre 1:18. Straku však na lavičce nahradí další z velkých postav sparťanské historie.  Čtyřiapadesátiletý Chovanec je sice rodákem ze Slovenska, ale většinu profesionální kariéry strávil na Letné. Spartě pomohl k osmi titulům jako hráč a k dalším třem jako trenér. Koučoval i český národní tým, Příbram, ruský Krasnodar, Bani Jas ve Spojených arabských emirátech a naposledy působil právě na Slovensku. Nejprve jako sportovní manažer Ružomberoku, který později převzal i jako trenér.  Nyní se pokusí pozvednout slovenského mistra. Slovan pod Strakou bojoval v závěrečném předkole Ligy mistrů, kde sice neuspěl, ale postoupil do hlavní fáze Evropské ligy. V náročném programu na něj však dolehla velká krize.  S ní by měl Chovancovi pomoci i nový generální manažer Dušan Tittel, který byl původně hlavním kandidátem na trenérské místo, ale s vedením klubu se dohodl na jiné funkci.
Nepostradatelný! Krejčí se vrátil a rozhodlKrejčí, který kvůli zranění ramena vynechal úvodní tři duely, nastoupil teprve k druhému utkání a v 6. minutě z rychlého brejku otevřel skóre poté, co se protáhl kolem Jakuba Kindla a forhendem zavěsil. Pak si připsal i vítězný samostatný nájezd, když hned v první sérii překonal brankáře Jimmyho Howarda kličkou do forhendu. http://video.nhl.com/videocenter/embed?playlist=2014020047-65-h   Ve druhé sérii uspěl i jeho spoluhráč Reilly Smith, jenž předtím ve 34. minutě dal druhý gól Bostonu. Naopak na druhé straně Tuukka Rask vychytal jak českého mladíka Andreje Nestrašila, tak i Gustava Nyquista, který byl ve 43. minutě autorem vyrovnávací branky na 2:2. "Je to pro nás samozřejmě velké vítězství. Není snadné hrát, když víte, že jste předtím třikrát prohráli. Člověk se na to snaží nemyslet, ale v povědomí to pořád máte," řekl úspěšný střelec Smith. "Těžký zápas, ale zasloužená výhra," podotkl trenér Claude Julien. "Byl to nejspíš náš dosud nejlepší výkon." Jeho slova potvrzuje i údaj o počtu střel na branku. Zatímco Detroit vypálil na Raska jen dvacetkrát, Howard čelil 39 pokusům a ne náhodou byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu. "Jimmy odchytal skvělý zápas a až do konce je držel ve hře," pochválil svého soka Rask. http://video.nhl.com/videocenter/embed?playlist=2014020047-678-h   Martin Erat byl v duelu Arizony s Edmontonem vyhlášen druhým nejlepším hráčem utkání po Mikkelu Boedkerovi, který se o výhru domácích 7:4 zasloužil svým prvním hattrickem v NHL. Čtyřiadvacetiletý dánský útočník, který má na kontě po třech zápasech už pět přesných zásahů, nejprve v 9. minutě vyrovnal v přesilovce na 1:1, v polovině třetí třetiny zvýšil na 5:3 a v závěrečné minutě pečetil vítězství trefou do prázdné branky. Erat se prosadil sedm minut před závěrečnou sirénou, když do branky dorazil svou zblokovanou přihrávku. Dvě asistence si připsal Martin Hanzal. Naopak poprvé v sezoně vyšel ze zápasu bodově naprázdno Jiří Hudler z Calgary, které přesto vyhrálo v Chicagu 2:1 v prodloužení. Vítězný gól vstřelil 25 sekund před koncem nastavení Mikael Backlund. Blackhawks přitom v utkání jasně dominovali a přestříleli svého soupeře 50:18. Dalších šestnáct střel mířilo mimo branku a plných 30 zblokovali spoluhráči brankáře Flames Jonase Hillera. Jednoznačně nejlepší hráč zápasu, který oslavil své premiérové vítězství v dresu Calgary, dlouho držel vedení 1:0 a překonal ho až v 55. minutě v přesilovce Andrew Shaw. "Hiller nám dnes vyhrál zápas. Chytal neskutečně," konstatoval střelec vítězného gólu Backlund. "Je vždycky těžké, když na konci ztratíte jednobrankové vedení, ale nás to nepoložilo, každý dál makal a věřil ve vítězství," dodal Backlund. Detroit - Boston 2:3 po sam. nájezdech (1:1, 0:1, 1:0 - 0:0)Branky: 9. Tatar, 43. Nyquist - 6. a rozhodující sam. nájezd Krejčí, 34. R. Smith. Střely na branku: 20:39. Diváci: 20.027. Hvězdy zápasu: 1. Krejčí (Boston), 2. Howard, 3. Tatar (oba Detroit).Chicago - Calgary 1:2 v prodl. (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)Branky: 55. Shaw - 32. Wideman, 65. Backlund. Střely na branku: 50:18. Diváci: 21.112. Hvězdy zápasu: 1. Hiller, 2. Wideman (oba Calgary), 3. Shaw (Chicago).Arizona - Edmonton 7:4 (2:2, 2:0, 3:2)Branky: 9., 50. a 60. Boedker, 14. Chipchura, 26. Murphy, 27. Klinkhammer (Erat, Hanzal), 53. Erat (Hanzal) - 2. a 55. Hall, 18. Fayne, 44. Arcobello. Střely na branku: 29:27. Diváci: 11.648. Hvězdy zápasu: 1. Boedker, 2. Erat, 3. Klinkhammer (všichni Arizona).