14.04.2015

13.04.2015

Mediafax.cz

26.04.2015

ČERVENÉ PEKLO v Calgary: Postup zařídil dvěma góly HudlerNástup do utkání přitom Flames měli katastrofální, neuběhlo ani deset minut a prohrávali 0:3. Jonas Hiller ze tří soupeřových střel dvakrát inkasoval a přepustil místo Karrimu Rämövi, toho při přesilovce přivítal přesnou tečí Radim Vrbata.  Za dalších šestnáct minut ale bylo srovnáno. Jeden gól vstřelil Michael Ferland ještě před odchodem do šaten, další dva připravil po přestávce pro své mladé spoluhráče Hudler. Nejprve těžil z důrazu českého útočníka Sean Monahan, poté zužitkoval jeho přihrávku Johnny Gaudreau. Kosatky šly ale znovu do vedení, a tak se ve 47. minutě musel olomoucký rodák při početní výhodě proměnit v zakončovatele. http://video.nhl.com/videocenter/embed?playlist=815480   Druhou branku přidal v závěru do opuštěné klece při power play Canucks. K té se hosté uchýlili poté, co Matt Stajan v čase 55:43 po zmatcích v soupeřově obraně poslal Plameny poprvé do vedení. Svojí druhou brankou v utkání pečetil výsledek Ferland. Svěřenci Boba Hartleyho zvítězili v sérii 4:2 a v dalším kole se utkají s Anaheimem.  Petr Mrázek v sobotu dokonale uzemnil všechny střelce Tampy Bay. Díky osmadvaceti zákrokům českého brankáře a čtyřem gólům na opačné straně se Detroit potřetí v sérii ujímá vedení. Postup do dalšího kola může stvrdit v pondělí na vlastním ledě.  Druhé kolo play off si zahraje Chicago. O svém postupu rozhodli Blackhawks vítězstvím 4:3 nad Nashvillem v zápase, o kterém se ještě dlouhou bude hovořit. Šest branek padlo během úvodní třetiny, rozhodující z hole Duncana Keitha necelé čtyři minuty před sirénou. V sérii mezi Washingtonem a NY Islanders si na postupujícího budeme muset počkat do sedmého zápasu. Šestý se odehrál na Long Islandu a pro Ostrovany to možná bylo poslední vystoupení v Nassau Coliseum, po prázdninách se stěhují do Brooklynu. Pokud se s dlouholetým působištěm opravdu loučili, provedli to stylově, vítězstvím 3:1. NY Islanders – Washington 3:1 (1:1, 0:0, 2:0) Branky: 7. Tavares, 51. Kuljomin, 60. Clutterbuck - 20. Carlson. Stav série: 3:3. Tampa Bay - Detroit 0:4 (0:1, 0:1, 0:2) Branky: 20. Sheahan, 36. Miller, 56. Dacjuk, 59. DeKeyser. Stav série: 2:3. Chicago – Nashville 4:3 (3:3, 0:0, 1:0) Branky: 11. Sharp, 13. Toews, 20. Kane, 57. Keith – 2. a 9. Neal, 12. Cullen. Stav série: 4:2. Calgary – Vancouver 7:4 (1:3, 2:1, 4:0) Branky: 18. a 60. Ferland, 47. a 60. HUDLER, 22. Monahan (HUDLER), 26. Gaudreau (HUDLER), 56. Stajan – 3. McMillan, 8. Hansen, 10. VRBATA, 31. Sbisa. Stav série: 4:2.